uk-Na Zelený čtvrtek se dokončují poslední metry MKA v Košicích

14.06.2018

Montáž kolejových absorbérů hluku s funkcí retence vody BRENS STERED tramvajové tratě na třídě SNP v Košicích se chýlí ke zdárnému konci. Na Zelený čtvrtek byla de-facto ukončena montáž jednotlivých dílců absorbérů v celém projektovaném úseku délky cca. 1 250 m dvoukolejné tratě a položen umělý koberec v projektovaném rozsahu. Nyní zbývá vysadit předpěstované vegetační koberce s rozchodníky rodu Sedum na místa kolem křižovatek a přechodů přes trať. 

Vegetační kryt tvoří směs různých odrůd rozchodníků rodu Sedum a to:

  • Sedum album
  • Sedum album cv.Murale
  • Sedum reflexum
  • Sedum sexangulare (acre)
  • Sedum spurium cv.

O vegetační povrch z rozchodníků  se nyní pečlivě starají zahradníci firmy Arbor Senec a připravují jej pro přepravu a položení do koleje. Pokud klimatické podmínky umožní výsadbu, budou vegetační koberce aplikovány v koleji do 15. dubna. Dnes jsou rostliny rozchodníků ve svém zimním vegetačním spánku a to jak na pěstební ploše v zahradnictví v Senci, tak na tramvajové trati v Ostravě, kde byly aplikovány v srpnu loňského roku. 

V nastávajícím teplém jarním počasí se barva povrchu z rozchodníků bude postupně měnit v odstíny žlutozelené až tmavě zelené. Po prokořenení do syntetického recyklátu v absorbérech, které obvykle trvá půl roku až rok, se můžeme těšit na období jejich kvetení v barvách žluté, červené a bílé.