uk-POČÍTÁME S VODOU - PRAHA 11.11.2021

04.04.2022

Kongresové centrum Vavruška na Karlovo náměstí v Praze hostilo 11. listopadu  2021 mezinárodní konferenci POČÍTÁME S VODOU.  Ústředním tématem konference, kromě hospodaření se srážkovou vodou, byl prostor města na který má každý z nás jiné nároky a tisíce malých zájmů, požadavků a vizí mnohdy překrývají smysluplnost celků tvořící společnou industriální krajinu. Plánování modro-zelené infrastruktury vyžaduje celostní pohled na město zcela zásadní. Vytvořit funkční systém modro-zelené infrastruktury totiž vyžaduje spolupráci mnoha oborů, infrastrukturu kolejové a kolové dopravy nevyjímaje.

BRENS EUROPE, a.s. se opět této skvělé konference aktivně zúčastnila jako partner a vystavovatel. V rámci konferenci byly představeny jak naše realizace kolejových absorbérů hluku s funkcí retence vody BRENS STERED, tak zejména připravované nové projekty umožňující řízené hospodaření s vodou v kolejové dráze. Samostatnou částí pak byly jednotlivé konzultace s účastníky konference a zapojení se do diskuze zejména naším spolupracovníkem Mgr. Tomášem Úlehlou. Ve vstupní části měli návštěvníci možnost si prohlédnout jeden dílec kolejové absorbéru hluku tvořeného z materiálů cirkulární ekonomiky (tj. pouze z recyklované pryže a syntetických textilií automobilního průmyslu). Dílec byl vyroben pro prototypové a experimentální zkoušky a vegetační povrch z rozchodníků rodu Sedum je pěstován od roku 2016 bez zemního substrátu , tj. pouze na části recyklovaných syntetických textilií. Ilustrační vzorek pěstování vegetačního povrchu bez zemních substrátů jsme pro zajímavost prezentovali dílcem s prokořeněnými jahodníky

Z pořádané konference byla vydána tisková zpráva a článek. Pořadatelem vzniklo velmi zajímavé video 

U příležitosti konání konference jsme vydali speciální číslo firemní informační tiskoviny BRENSOVKY, které jsou zde stažení.